Nieuchronne przełamanie ceny Bitcoin: Dlaczego byki i niedźwiedzie BTC walczą o 52 000 USD

Bitcoin musi pokonać dużą przeszkodę na poziomie 52 000 USD, aby mieć szansę na przełamanie nowych szczytów w krótkim okresie.

Cena Bitcoina ( BTC ) umacniała się w ostatnich tygodniach, ponieważ nastroje i tempo spadły do ​​indeksowania.

To bardzo naturalne, ponieważ za każdym razem nie można też rzucić szóstki

Dlatego konsolidacja i korekta są niezbędne, aby rynek mógł się doładować przed wznowieniem trendu wzrostowego. Podano kilka powodów takiego działania naprawczego w poprzednich tygodniach, z których głównym była sprzedaż wielorybówoprócz czynników makroekonomicznych, zwłaszcza wzrostu rentowności papierów skarbowych .

Jednak cena Bitcoina wróciła do krytycznej strefy oporu, aby można było ją kontynuować. Jeśli ta strefa oporu zostanie przełamana, ponownie pojawią się nowe maksima wszechczasów.

Krytyczna strefa oporu Bitcoina wynosi 52 000 USD

Jak pokazuje powyższy wykres, cena BTC ma ciężkie czasy, aby przełamać strefę oporu na 52 000 USD. Ta strefa oporu ma kluczowe znaczenie dla dalszych wzrostów, ponieważ otworzyłoby to bramę w kierunku 55 000 do 56 000 USD.

Niepowodzenie ponownego przebicia się przez tę strefę oporu byłoby utrapieniem dla byków Bitcoina i otworzyłoby drzwi do ponownego przetestowania krytycznego poziomu 46 000 $. Potwierdziłoby to również dalszą słabość dla BTC / USD, ponieważ nadal jest on o 17% poniżej obecnego rekordu wszechczasów na poziomie 58 000 USD .

Jednak byczym aspektem tej struktury jest liczba testów, które widziała strefa oporu. Biorąc pod uwagę, że ta strefa oporu była wielokrotnie testowana, z każdą próbą powinna się osłabiać.

Zatem kolejny test strefy oporu powinien wygenerować dalszą siłę przebicia ceny w kierunku 55 000 USD.

Dolar wykazuje siłę obok 10-letniej rentowności

Głównymi przyczynami słabości Bitcoina są odradzający się dolar i rosnące 10-letnie zyski skarbowe .

Jednak, jak pokazują wykresy, oba te rajdy stoją teraz w obliczu stref oporu. Jest mało prawdopodobne, aby dolar się umocnił, ponieważ ta kluczowa strefa oporu powinna się utrzymać. Jeśli utrzyma się ta strefa oporu na poziomie 92,50 punktów, spodziewany jest ponowny test strefy 91 punktów. Taki ruch prawdopodobnie podniósłby cenę Bitcoina.

Obligacje rządowe również stoją w obliczu kluczowego obszaru oporu, który powinien również uniemożliwić lub przynajmniej zahamować jakikolwiek impuls wzrostowy. W 2021 r. Plony wzrosły o prawie 75%, co ogólnie jest gigantycznym posunięciem. Stąd testy w dół stają się coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza że plony wchodzą w duży obszar oporu.

Tak więc odwrócenie wzrostu kursu dolara i rentowności powinny mieć pozytywny wpływ na cenę Bitcoina. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które muszą się najpierw wydarzyć, aby BTC / USD wznowił hossę.